włoska restauracja w centrum Krakowa

Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, treściwe i nie jest drogie. Z całą pewnością najczęściej jemy makarony. Bardziej wrażliwi kosztują mniej znane potrawy – risotto, polentę i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie znajdują się też mniej popularne dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz potrawy z różnych miejsc Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska jest łatwa, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna knajpka włoska, która ubiega się do bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać wina. Kolacja w stylu włoskim bez wyjątku powinien zawierać też wino. Odrobina białego wina to dla Włocha standard. kuchnia włoska w Krakowie Najbardziej znane wina z Włoch to toskańskie bolgheri, lombardyjskie franciacorta oraz pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać szeroki wachlarz win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia warto poszukać restauracji, która potrafi przygotować nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film