psychoterapia alkoholowa 

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jednakowoż nie musisz sam cierpieć. Jest dużo dostępnych procedur terapii, które pomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, żeby powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

terapia alkoholizm Kraków

Różne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być doglądane przez skład ekspertów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez speców, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na terapię?
Przed nawiązaniem leczenia figura musi najpierw rozpoznać własny stan i posiadać ochotę opuścić alkohol. Czasami jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub ewentualnie przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga też rozpocząć debatę na temat osiągalnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma słusznego lub złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać dużo akcesoryjnych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.