Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Obecnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na fachową opiekę powiązaną z czasem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, wskutek tego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez znawców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jakkolwiek w głównej mierze również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje dużo radości, jakkolwiek także o jego zdrowie należy zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, dlatego również zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci kreowane są idealne warunki lecznicze. Doktorowie dbają nie tylko o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, lecz również o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług fachowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.