jak ćwiczyć mięśnie kegla kulkami

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to właśnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

kulki na mięśnie kegla

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli pozostaną one prawidłowo wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, jakie rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najodpowiedniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z niekiedy wolno również trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez kilka sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie istotne jest to, aby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno odnotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże warto ćwiczyć nadal, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach oraz punktach sprzedaży można obecnie kupić właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że dają fenomenalne rezultaty. Z takimi kulkami również ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Damy, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to wynik w trakcie porodu drogami natury oraz znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością eliminuje się także problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.